Sending email ....

Loading...

Roxana Amiri | رکسانا امیری

Click on stars to rate (1 to 5)
امتیاز دهی با کلیک روی ستاره ها، ۱ تا ۵، چپ به راست
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
3.30 (10)
loadingLoading...
Click on stars to rate (1 to 5) Maximum 2 ratings per user.
Practice area
Qualifications
J.D., L.L.M.
Languages
English, Farsi, French, Russian, Spanish
Address
Amiri Law
100 Oceangate #1200
Long Beach
California
CA 90802
United States
Suggest an edit

رکسانا اميری موفق به کسب درجه دکترا در قضاوت از دانشکده حقوق دانشگاه Western State University گرديد و سپس در دانشگاه Boston University به ادامه تحصيل پرداخت و به درجه .L.L.M (فوق ليسانس حقوق) با تکيه بر بانک بين المل و حقوق مالی نائل گرديد . دوره ليسانس او در دانشگاههای California State University of Northridge در کاليفرنيا , Sorbonne در فرانسه و Cambridge در انگلستان طی شد .

او به خوبی به زبانهای فارسی , فرانسه و انگليسی صحبت ميکند و دستياران ايشان به زبانهای ژاپنی , اسپانيايی , روسی و ايتاليايی صحبت ميکنند .

او عضو American Immigration Lawyers Association و
“National Register’s Who is who in Executive and Professional”
و همچنين ايشان به عنوان وکيل مهاجرت مورد تائيد کنسولگری فرانسه نيز ميباشد .

سابقه بين الملی و مهارت ايشان در امور مهاجرت راهنمای ايشان در انتخاب بهترين راه حل جهت موکلشان که هر يک شرايط منحصر به فرد خود را دارند می باشد.

انواع ويزا:

ويزا برای کسانی که اقامت آمريکا را ندارند.
اگر شما می خواهيد با ويزای توريستی و به عنوان يک توريست وارد آمريکا شويد و در آمريکا گردش کنيد ، و يا می خواهيد به صورت موقت در آمريکا اقامت داشته باشيد و کار کنيد و نمی خواهيد اقامت دائمی در آمريکا داشته باشيد ، برای اين موارد چندين نوع ويزا وجود دارد که می توانيد به صورت قانونی و موقتی به آمريکا وارد شويد و در آن اقامت کنيد ، اين ويزاها برای يک منظور مشخص و دقيق و برای يک دوره زمانی معين صادر می شود. در زير به طور خلاصه به شرح چند نوع از اين ويزاها می پردازيم .

۱- ويزای ” B2 “:
اين نوع ويزا که به ويزای توريستی نيز معروف است ، برای کسانی مناسب است که می خواهند در آمريکا گردش کنند ، و يا دوستان و بستگان خود را که در آمريکا سکونت دارند را ملاقات کنند . افرادی که اين ويزا را دارند می توانند حدوداً به مدت 3 ماه يا بيشتر به صورت قانونی در آمريکا اقامت داشته باشند . بعضی از کشورها وجود دارند که اگر اقامت آنها را داشته باشيد می توانيد بدون گرفتن ويزا و برای هر مدتی که مايل بوديد در آمريکا اقامت کنيد .

۲- ويزای “H1 “:
اين نوع ويزا که به ويزای کاری نيز معروف است ، به شما اجازه می دهد که به صورت قانونی در آمريکا مشغول به کار شويد . اگر شما شخصی تحصيل کرده ، حرفه ايی و متخصص ، پرستار و به طور خلاصه شخصی هستيد که مهارت انجام کارهای خاصی را در که هرکسی قادر به انجام آن نمی باشد ، در آنصورت واجد شرايط اخذ ويزای کار می باشيد و کارفرمای شما می تواند برای شما به جهت اينکه اجازه کارکردن به صورت قانونی نزد او را داشته باشيد برايتان از اداره مهاجرت تقاضای اخذ اين ويزا را بکند ، و ما کليه مراحل انجام آن را برايتان انجام خواهيم داد . اين نوع ويزا می تواند به مدت 6 سال ادامه يابد و همانگونه که قبلاً ذکر شد شخص بايد تحصيلکرده و دارای مدرک دانشگاهی باشد به جز در موارد استثنا.

از خصوصيات اين ويزا اين است که شما فقط اجازه کار کردن برای کارفرمايی را خواهيد داشت که برايتان درخواست ويزای کار را کرده است و اين ويزا قابل انتقال نيست ، يعنی شما نمی توانيد با داشتن يک ويزای کار برای چندين کارفرما کار کنيد و حتی اگر بخواهيد در جای ديگری به صورت نيم وقت مشغول به کار شويد ، بايد برای آن نيز يک ويزای کار ديگری داشته باشيد .

۳- ويزای “L1”:
شرايط اخذ اين ويزا به اين صورت است که يک کمپانی در کشور ديگری به جزء آمريکا وجود دارد و فعاليت می کند و حال می خواهد شعبه ايی از آن را در آمريکا نيز تاسيس کند و برای تاسيس آن نياز دارد که شخصی برای انجام امور کمپانی در آمريکا اقامت کند ، اين شخص با داشتن ويزای “L ” می تواند در آمريکا اقامت کند و شخصی که به اين منظور انتخاب می شود بايد در سه سال آخر ( قبل از تاسيس شعبه در آمريکا ) به مدت يکسال در کمپانی مورد نظر کار کرده باشد .

در حال حاضر به دليل تقلب های زيادی که در اخذ اين ويزا شده ، اداره مهاجرت در اين مورد بسيار موشکافانه عمل کرده و آن را به شدت مورد بررسی و تحقيق قرار داده است .

۴- ويزای ” E “:
اين ويزا که به ويزای سرمايه گذاری نيز معروف است ، مناسب برای کسانی است که می خواهند در آمريکا تجارت جديدی را سرمايه گذاری کنند و يا تجارت کسانی را که در آمريکا فعاليت داشته اند را از آنها بخرند ، و می توانند با داشتن ويزای ” E ” به اين هدف نائل آيند وبه صورت قانونی در آمريکا اقامت داشته و به کار تجارتشان مشغول شوند ، مشروط بر اينکه آمريکا با کشوری که تُجّار اقامت آن را دارند عهد نامه يا قرارداد گذرگاهی ايی مانند سرمايه گذاری داشته باشد . اعتبار ويزای ” E ” تا زمانی که سرمايه گذاری و تجارت فعاليت دارد اعتبار خواهد داشت .

۵- ويزای ” F ” يا ويزای ” M “:
اين ويزاها که به ويزاهای تحصيلی و دانشجويی نيز معروف هستند ، مناسب برای اشخاصی است که می خواهند در آمريکا درس بخوانند و ادامه تحصيل دهند . شرايط اخذ آن به اين ترتيب است که شخص متقاضی بايد به صورت تمام وقت دريکی از مدارس يا دانشگاهايی که در آمريکا وجود دارد و مورد تاييد اداره مهاجرت INS ) ( می باشد ، به تحصيل مشغول شود و شهريه آن را بپردازد . ( اغلب مدارس عمومی و کالجها مورد تاييد اداره مهاجرت می باشند . )

اغلب دانشجويان و دانش آموزان در ابتدا اجازه کار ندارند ولی می توانند بعد از يک سال اجازه کار کردن به شورت نيم وقت و فقط برای 20 ساعت در هفته را دريافت کنند .

۶- ويزای ” K “:
اين ويزا که به ويزای نامزدی نيز معروف است ، به اين صورت است که يک شخص سيتيزن آمريکا می تواند نامزد خود را که قصد ازدواج قانونی با او را دارد و مقيم آمريکا نيست ، به صورت قانونی وارد آمريکا کند و با او ازدواج نمايد .

لازم به ذکر است که مراسم عقد و ازدواج قانونی بايد تا 90 روز بعد از ورود به آمريکا انجام گيرد ، به محض اينکه خانم يا آقايی که با ويزای نامزدی وارد آمريکا شده است و در آمريکا ازدواج کرد ، بايد به اداره مهاجرت ( INS ) محل سکونت خود برای انجام مصاحبه و اخذ گرين کارت مراجعه نمايد .

۷ – ويزاهای” O ” و” P “:
اين ويزاهای موقتی نيز برای افرادی در نظر گرفته شده اند که دارای مهارتهای فوق العاده و توانايهای خاص هستند مانند ورزشکاران و هنرمندان .

۸- ويزای ” J “:
اين ويزا مناسب برای کارآموزان و بازديد کنندگانی است که به مبادله جوانب فرهنگی اشتغال دارند .

۹- ويزای ” R “:
که به پناهندگی مذهبی نيز معروف است ، برای کسانی مناسب است که مذهب آنها از نظر کشوری که اقامت آن را دارند مورد قبول نمی باشد و اين اشخاص در کشورشان احساس امنيت ندارند ، لذا با ويزای “R” می توانند به آمريکا پناهنده شوند .

دفتر ما قادر است با سابقه کار زيادی که در اين زمينه دارد ، برای شما اقدام به تشکيل پرونده و اخذ ويزا های اقامتی موقت ، با عملکردی درست و از روی اسلوب و روش درست نمايد . همچنين ما می توانيم با تجزيه وتحليل و بررسی دقيق وضعيت شما تشخيص دهيم که دقيقاً کدام ويزا برای شما مناسب است ، و در کوتاهترين زمان آن را برای شما فراهم کنيم .

گرين کارت:
برای بدست آوردن اقامت قانونی در آمريکا و اخذ گرين کارت ، راه و روشهای مختلفی وجود دارد مانند روش فاميلی ، ضمانت کننده کاری ، پناهندگی سياسی ، بازرگانی ، سرمايه گذاری در يک تجارت با سرمايه حداقل يک ميليون دلار و 10 نفر کارمند ، قرعه کشی و … .

در ذيل به شرح چند نمونه می پردازيم:

اخذ گرين کارت از طريق خانوادگی:
اگر شخصی تبعه و شهروند ( سيتيزن ) آمريکا باشد می تواند برای والّدين ، همسر و فرزندان کوچک خود تقاضای اخذ گرين کارت کند . ممکن از بازبينی و بررسی اين پرونده ها توسط اداره مهاجرت ( INS ) مدت زمان طولانی به خود اختصاص دهد ولی سابقه کاری ما مانع از به وجود آمدن اين تاخير خواهد شد .

اخذ گرين کارت از طريق ازدواج با يک سيتيزن آمريکا:
هيچ تضمينی وجود ندارد که اگر شخصی با يک تبعه آمريکا ازدواج کند بدون هيچ مشکلی موفق به اخذ گرين کارت شود .

ما می توانيم با صلاحديد و نظرمان شما را در رسيدن به يک مهاجرت موفق ياری دهيم و به درستی پرسشنامه ها و پرونده های لازم را تهيه کنيم و از اتلاف وقت برای اخذ گرين کارت جلوگيری نماييم .

اخذ گرين کارت از طريق ضمانت کننده کاری:
يکی ديگر از روشهای متداول جهت گرفتن گرين کارت ، ضمانت کننده (اسپانسر) کاری می باشد و اين روش معمولاً با اجازه کار همراه می شود ، معنی آن اين است که يک شخص خارجی که در آمريکا کار می کند فرصت و جای کارکردن يک شخص آمريکايی را نمی گيرد . در اين زمينه ما می توانيم با صداقت بررسی و ارزشيابی کنيم و اگر امکان انجام آن نباشد اميد نادرست به شما نخواهيم داد . زيرا اخذ گرين کارت از اين طريق مراحل بسيار پيچيده و دشواری دارد زيرا در اين مورد با دو سازمان يعنی اداره کار و اداره مهاجرت هر دو باهم درگير خواهيد بود .

اين نکته را هميشه بايد مدّ نظر داشته باشيد که صرفاً شروع به انجام مراحل جهت اخذ گرين کارت به شما اجازه کار و اقامت در آمريکا را نمی دهد ، مگر اينکه شما شرايط داشتن يک ويزای قانونی را داشته باشيد . (رجوع شود به قسمت ويزاها)

ما می توانيم به اشخاصی که دارای اقامت قانونی در آمريکا هستند ولی تا زمان اخذ گرين کارت اجازه ترک آمريکا را ندارند و حدوداً يک سال از زمانی که شروع به انجام مراحل اخذ گرين کارت کرده اند می گذرد ، در گرفتن اجازه مسافرت ياری دهيم .

اخذ تابعيت آمريکا يا همان سيتيزن شيپی:
دلايل بسيار زيادی وجود دارد که يک شخص چنانچه شرايط آن را داشته باشد ترجيح می دهد تبعه وسيتيزن آمريکا شود . مانند حق رأی دادن به عنوان يک شخص رأی دهنده در آمريکا ، فعاليت مستقيم در صحنه های سياسی و ايجاد تغيير در آن ، استفاده از مزايای مالی و مالياتی به خصوص بعد از تصويب قوانين جديد که می گويد شديداً پولهای وابسته به دولت فدرال و ساير مزايا برای يک شخص آمريکايی کاهش می يابد (مانند مزايای سوشيال سکيوريتی ، بيمه پزشکی سالمندان يا همان مديکر ، پولهای FEMA و ساير نيازهای مالی) ، دليل ديگری که از اهميت زيادی برخوردار می باشد اين است که يک شخص آمريکايی تحت هيچ شرايطی از آمريکا اخراج نمی شود . همچنين اگر شما سيتيزن آمريکا باشيد می توانيد درخواست کنيد که اعضاء خانوادتان با شما در آمريکا زندگی کنند و يا اينکه شما در کنار آنان در سرزمين خودتان زندگی کنيد بدون اينکه مزايای مربوط به خودتان را که حالا ديگر يک شخص آمريکايی هستيد از دست بدهيد .

زمانی که می خواهيد سيتيزن شويد بايد شرايط شما مورد بررسی قرارگيرد که آيا شما واجد شرايط سيتيزن شدن هستيد يا خير ؟ به طور مثال ممکن است شما يک سيتيزن آمريکا باشيد که از طريق والدين يا نياکانتان واجد شرايط شده ايد ، ما می توانيم شرايط شما را تجزيه و تحليل کنيم و اگر شما واجد شرايط بوديد برای شما تشکيل پرونده دهيم و پرسشنامه های مورد نياز به همراه سوالات و جوابهای امتحان تاريخ آمريکا و دولت آمريکا که برای اخذ سيتيزن شيپی بايد آنها را بدانيد و در امتحان قبول شويد برايتان آماده خواهيم کرد و در کنارتان خواهيم بود .

NON-IMMIGRANT VISAS
If you wish to visit the U.S. as a tourist or to work temporarily, you may be interested in getting a non-immigrant visa. There are many different types of temporary visas (visas that are issued for a specific purpose and specific time period), the most common of which is the B visa for visitors.

It is now possible to visit the U.S. for up to 3 months from many different countries without any visa at all. Our office is very experienced in assisting you with the necessary documentation and procedure to procure a non-immigrant visa, but most importantly, we can analyze exactly what type of visa will best suit
your immediate and future needs.

There are several temporary visas that allow you to work here.

If you are a professional or a fashion model, an employer can petition for you to have an H-1B visa. This visa can last up to 6 years. In most cases the position requires a college degree, but there are exceptions and experience may be considered instead.

There are many other conditions, such as the commitment from the employer to pay the prevailing wage and the occupation of the alien which must be a specialty occupation. Finally, this type of visa is employer dependent and non-transferable.

Certified nurses can also have an H1C visa, which follows specific requirements
Many foreign companies that establish or have existing subsidiaries in the U.S. can transfer key employees to the American office on an L-1 visa. There is a requirement that the employee must be employed in the foreign company for at least one year in the previous three years prior to the transfer.

These visas are currently highly scrutinized by the Bureau of Citizenship and Immigration Services (BCIS) because fraud is becoming rampant.

Another popular visa is the E visa for investors. Foreigners who substantially invest in our country or who conduct substantial trade with us can reside here on an E visa provided the U.S. has a treaty with their country permitting such investment or trade. The E visa is valid for as long as the investment or trade is valid.

Students may reside here on F or M visas which require that the applicant goes to school full-time at a school recognized by the BCIS. Most public schools and colleges qualify for this visa (although some do not accept anymore foreign students).

However, if the student is in public elementary or high school, there will be a tuition charged for attendance. Most students are not allowed to work. But it is possible to get a work permit after one year of studies under certain circumstances. Even then, the student may only work for 20 hours/week.

After the terrorist attacks on the U.S. soil on September 11, 2001, a new regulation has been enacted and this means that every case is highly scrutinized which delays the process. As a result, do not make plans to come to the U.S. unless you have your visa in hand. This advice is equally valid for all visas.

International exchange visas also exist, such as J and Q visas.
The K visa is issued to a fiancée/fiancé of a U.S. citizen who is planning to marry an alien. This visa permits the alien to enter the U.S. to get married, a ceremony which must take place within 90 days of entry. Once the immigrant gets married, he or she must go to the local BCIS office for an interview to get the green card.

Another type of K visa exists, created by Life Act, a law enacted by President Clinton on December 2, 2000.

The V visa has been created in the same time to avoid the cruel separation of spouses and children of green card holders.

TN visas have been established for Canadians and Mexicans, beneficiaries of the North American Free Trade Agreement (NAFTA) which allows them to stay and work on the U.S. territory under specific requirements.

There are other temporary visas such as the O visas and P visas designed specifically for athletes and entertainers of extraordinary skill and ability.

All of the “letter” visas have their own specific procedures and requirements. The list provided here is not exhaustive and we may find a visa that is specifically fit to your situation.

GREEN CARD
There are several ways to obtain legal residency in the U.S., such as family-based or employment-based sponsorship, political asylum, business investment of one million dollars in a new enterprise, the lottery and even deportation. For this quick presentation, we discuss the most popular ways:

Family-based immigration:
When a relative sponsors an immigrant, there are different categories which may be subject to a visa quota .

Parents, spouse and minor children of a U.S. citizen are considered immediate relatives and are not subject to a quota. A visa is immediately available for these beneficiaries, but the processing time to become a permanent resident is lengthy both in the United States and in foreign countries. We can assist in eliminating unnecessary delays by filing the appropriate documents in the order dictated by the INS.

We can also assist in getting you work authorization and possibly a travel permit while waiting for the processing, which is about one year in Southern California. In some instance, the alien cannot leave the U.S. until the processing is complete.

Marriage to a US citizen does not guarantee an alien a right to live in this country. One must qualify for that benefit and there may be restrictions which prevent a successful immigration. We can provide you with the best advice and preparation so that the application is filed correctly to avoid delays or even the denial of your petition.

Employment-based immigration:
Another common way to get a green card is through employer sponsorship. This usually involves a labor certification to show that the immigrant will not displace any American worker for the position offered. We can evaluate the case and will not give you false hopes.

It is highly recommended that you retain our services because it is a complicated process requiring persuasive and clear presentation to both the Dept. of Labor and the BCIS. Please note that starting the process does not grant you permission to stay and/or work in the U.S. unless you have another benefit available such as a non-immigrant visa (see visas). Upon approval of this labor certification, an immigrant petition signed by your employer will be sent and processed by the BCIS. This petition being approved, the alien can either adjust his status, which allows him to stay in the U.S. or go back to his home country at the American Consulate.

Naturalization
There are many reasons to become an American citizen, such as the right to vote. As a voting member of our country, you can make a difference in the special interest groups of the political arena.

Another strong consideration to becoming a citizen of the U.S. is that you may not be deported. There are also tax and other financial benefits in becoming a citizen especially after recent laws that drastically reduce or deny federal funding and other benefits to permanent residents as SSI, Medicare, FEMA funds and other financial necessities.

As a citizen, you may petition for other members of your family to live here with you. Or you can live with them in your native land without losing any benefits in the U.S. As a permanent resident, you must live in the U.S. or you may lose your green card status.

In order to become a US citizen, you must be eligible. Our office is experienced in helping you to evaluate if you are eligible. We can prepare and file the application for you and provide you with the questions and answers to the test of American history and government you need to pass.

There are some instances where you may already be an American citizen through your parents or grandparents. We can analyze your particular case and file the appropriate documents to assist you to acquire citizenship.

Quick Contact
فرم تماس مستقیم
Roxana Amiri | رکسانا امیری

Profile insights
Roxana Amiri | رکسانا امیری
(30 days)
Email this profile to a friend